گالینگور چیست و چه مزایایی دارد؟

گالینگور یک پوشش عموماْ از جنس پی وی سی بر روی کاغذ و یا پارچه می‌باشد که برای جلد کردن کتاب دفاتر اداری، پایان نامه، لوح تقدیر، جعبه‌های کادویی، سر رسید و زونکن استفاده می‌شود.

با توجه به نوع کاربرد، زیبایی و دوام مورد انتظار، کیفیت و مواد استفاده شده متفاوت می‌باشد. این تفاوت شامل گرماژ کاغذ و یا پارچه، ضخامت مواد پی وی سی و پوشش های نهایی می‌باشد.

در حال حاضر برای جلد کردن کتابها و دفاتر و … کالاهای مختلفی موجود می باشد مثل پارچه، چرم، مقوا و سلفون که دوام بسیار کمی دارد و در زمان خیلی کوتاه از محل تا خوردگی ها کاملاً پاره می‌شود.

با توجه با ارزش بودن کتاب‌ها و انتظار ماندگاری بسیار طولانی بدیهی است که جلد آن نیز باید از دوام کافی برخوردار باشد.

تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری چیست؟

بیشتر مردم تفاوت بین این دو را به درستی نمی‌دانند در اینجا به اختصار انواع کاغذ دیواری و پوستر را به اختصار شرح می‌دهیم.

کاغذ دیواری چند نوع اصلی دارد کاغذ دیواری هایی که فقط با چاپ تزیین شده‌اند، از مزایای آنها می‌توان به ارزانی و سبکی و نصب راحت و معایب آن نداشتن مقاومت در مقابل رطوبت و آب تمیز کردن آن نام برد.
نوع بعدی کاغذهایی است که با پی وی سی روکش شده اند و چاپ های متنوع و زیبایی هم دارند، این کاغذها به دلیل‌ داشتن روکش پی وی سی قابلیت تمیز کردن توسط پارچه های مرطوب را دارند. چاپ انجام شده بر روی این نوع کاغذ دیواری به صورت یک طرح تکرار شونده می‌باشد.

کاغذ پوستر

این کاغذ ها هم روکش مواد پی وی سی داشته و قابلیت چاپ با دستگاه‌های لاتکس، اکو سالونت و یو وی دارند.
تفاوت اصلی کاغذ پوستر با کاغذ دیواری در امکان چاپ تصویر دلخواه با کیفیت بالا می باشد.
در صورتیکه تصویری با رزولیشن مناسب داشته باشید می‌توانید هر تصویری را چاپ و بر روی دیوار نصب کنید. یک کاغذ پوستر با کیفیت باید بدون بو، یکنواخت و خوش نصب باشد‌.

کاربرد محصولات

گالینگور

از مهم ترین موارد استفاده گالینگور میتوان از پایان نامه ،لوح تقدیر ،دفاتر اداری و زونکن ها نام برد. ماندگارترین و زیباترین نوع جلد برای کتاب گالینگور می باشد. بیشتر سررسیدهای تبلیغاتی نیز در حال حاضر از جنس جلد گالینگور استفاده می‌کنند. بهترین جلد کتاب برای رمان‌های خوب و ماندگار گالینگور است چون سال‌های سال باقی خواهد ماند.

پوستر دیواری

کاغذ پوستر یا همان کاغذ دیواری های سه بعدی در حال حاضر محبوب ترین نوع پوشش تزیینی بر روی دیوارهای هتل‌ها، رستوران‌ها و خانه های لوکس می باشد. در مکان های عمومی از لحاظ طرح و رنگ متناسب با نوع کاربری ساختمان انتخاب می‌شود و همچنین باید مقاومت بالایی هم داشته باشد. در مکان های کلاسیک هم می‌توان برای دکوراسیون سقف سالن‌ها از تصاویر بسیار زیبا استفاده نمود.

Menu